Пустомитівська ЦРЛ втретє підтвердила статус «Лікарня доброзичлива до дитини»

14.12.2018

    Україна є державою, якій притаманна традиція народження дітей в здоровій обстановці. З 1991 року Міністерством охорони здоров'я України за ініціативи ВООЗ та Дитячого фонду ЮНІСЕФ впроваджується Програма підтримки грудного вигодовування в нашій країні.

    Одним з найважливіших індикаторів успішності виконання Програми грудного вигодовування, є народження дітей в закладах, які сертифіковані як "Лікарня, доброзичлива до дитини". Таке звання надається родопомічному закладу, в якому діти з перших хвилин після народження потрапляють в обійми мами і більше не розлучаються. Починають смоктати груди в першу годину після пологів і отримують тільки грудне молоко. Статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» присвоюється закладам охорони здоров'я України, які надають допомогу матерям та дітям відповідно до вимог Розширеної Ініціативи ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини». В основу Ініціативи покладені Принципи підтримки грудного вигодовування. Даний статус присвоюється рішенням Координаційної ради міністерства охорони здоров'я України.

   На початку грудня комісія у складі к.м.н. , зав. центру підтримки грудного вигодовування обласного перинатального центру, лікаря-лактолога - Шлемкевич О.Л. та заступника головного лікаря Луцького перинатального центру- Курах О.І. втретє підтвердила Пустомитівській ЦРЛ статус «Лікарня, доброзичлива до дитини», а новостворена амбулаторія загальної практики - сімейної медицини м. Пустомити була вперше сертифікована як «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Шлемкевич О.Л. - к.м.н. , зав. центру  підтримки грудного вигодовування обласного перинатального центру, лікар-лактолог

   В пологовому відділення Пустомитівської ЦРЛ проводиться близько 450 - 500 пологів за рік. Відділення укомплектовано сучасною апаратурою для надання невідкладної і планової допомоги. 

    На даний час молоді матусі можуть зразу після пологів, прямо у відділенні, оформити та отримати свідоцтво про народження дитини, а при виписці отримують пакунки малюка.

ІАВ Пустомитівської ЦРЛ