ЗАХИСТИ СЕБЕ ВІД СНІДУ!

26.11.2018

 Пройди безкоштовне та анонімне обстеження !!!

   Кожен з нас хоча б один раз чув чи бачив по телебаченню концерти, акції, реклами, які проходять під гаслами "Ні - СНІДу!", "Молодь проти СНІДу!!", ,,Ні - наркотикам!". Але багато молодих та старших людей ставляться байдуже до цієї проблеми, вважаючи себе цілком здоровими.

   Запитайте, будь ласка, себе чесно:,,Чи маю право вважати себе абсолютно здоровим та захищеним від ВІЛ-інфекції та СНІДу - жодного разу не пройшовши тесту на ВІЛ?? "

   У кожного відповідь на це запитання буде ,,НІ" тому, що ВІЛ-інфекція -це підступне захворювання імунної системи людини, яке виникає внаслідок проникнення хитрих ВІЛ (Вірусів Імунодефіциту Людини) в організм людини, які за ширмою повного здоров'я тихо хазяйнують в організмі господаря. Там вони працюють наполегливо і поки стане видно роботу ВІЛ-,,шкідників", може пройти від кількох місяців до 10 років, а іноді й більше. Та коли з'являються перші видимі ознаки хвороби - СНІДу (Синдром Набутого Імунодефіциту) бити на сполох вже пізно! Це приєдналися до ВІЛу інші невидимі нам шкідники: бактерії туберкульозу, грибкові інфекції, злоякісні клітини, які згуртовано перемагають зруйнований імунітет людини.

   А тепер постає питання:,, Як вберегти себе та близьких від цієї ,,чуми ХХІстоліття"?"

Зверніть увагу на наступне:

Заразитись ВІЛ-інфекцією можна:  

- при статевих контактах із ВІЛ-інфікованим чи хворим на СНІД;

- при маніпуляціях пов'язаних із пошкодженням шкіри чи слизових оболонок інфікованим інструментом, в тому числі і вдруге використаним одноразовим шприцом;

- при переливанні крові від інфікованих донорів;

- від інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів чи годування дитини грудьми!

НЕБЕЗПЕЧНІ ФАКТОРИ:

- використання для ін'єкцій нестерильних голок та шприців;

- безладне статеве життя або часта зміна статевих партнерів;

- невикористання презервативів при випадкових статевих контактах.

Вберегтись можна від ВІЛ-інфекції та СНІДу:

- застосовуючи презервативи при статевих контактах;

- широко використовуючи одноразовий медичний інструментарій (зокрема, шприци та голки);

 - своєчасно вживши медичних заходів (лікування відповідними препаратами та пологи шляхом кесарського розтину у ВІЛ-інфікованої матері).

   ЗАХИСТИТИ близьких, рідних, коханих та друзів можна провівши аналіз на ВІЛ-інфекцію!

   Молоді люди особливо наражаються на небезпеку інфікування тому, що юність - це пора відкриттів, становлення почуттів та вивчення нових моделей поведінки і відносин. Сексуальні стосунки, експерименти з наркотиками тягнуть за собою ризик зараження ВІЛ та іншими хворобами, що передаються статевим шляхом. Хочеться наголосити молоді та майбутнім мамам - дотримуйтесь вказаних настанов, не нехтуйте медичні огляди, не соромтесь звернутись до лікаря, якщо Вас щось хвилює. Не полінуйтеся застерегти себе від такої страшної та невиліковної недуги. Не думайте, що ви не роблячи нічого, уникнете ВІЛ-інфекції чи СНІДу.

ТЕСТУВАННЯ - єдина можливість виявити чи людина ВІЛ-інфікована, чи ні. 

 В Україні, зокрема у Пустомитівській поліклініці, створені центри анонімної та безкоштовної консультації, де є можливість безкоштовно пройти тест. Знання про наявність хвороби дає можливість своєчасно розпочати адекватне лікування з метою уповільнити її прогресування і попередити розвиток ускладнень.

БЕЗКОШТОВНО, АНОНІМНО, ШВИДКО зробити обстеження можна у кабінеті «Довіра»

 у Пустомитівській ЦРЛ, вул. Грушевського,7, м. Пустомити.

Пам'ятай! ТВОЄ здоров'я - здоров'я нації!

Завідувач інфекційного відділення Світлана Рибак 

Лікар-інфекціоніст Сергій Сіренко